Гасло “Не мандруєш – не пластун!” я вирішив цього року втілювати у веломандрах, як порадив давній друг, пластун Юрко Новак (https://www.facebook.com/profile.php?id=100001499330036 ). Почав сезон на початку квітня з перевірки розрекламованого маршруту по Маневицькому районі, який запропонувала невтомна веломандрівниця Оксана https://www.facebook.com/klepanchuk ) з Колок. За добу проїхав більше пів сотні км. сосновими лісами, побачив чудові озера Волині – Вино, Глибоке, Хідче, упивався цілющим весняним повітрям, слухав нічну тишу на оз.Засвинське. Маршрут гарно маркований і доступний для пішохідного туризму, але через піщану, або болотисту дорогу місцями не надто зручний для велосипедистів.

Про велопрогулянку з нагоди відкриття сезону на Білому вже писав, а от 9 червня взяв участь у велопробігові “Один світ – одна мрія” https://www.facebook.com/events/174954486526725/ ) з Маневичів на оз.Тросне. Захід проводиться щорічно і цікавий тим, що організовують та беруть у ньому участь люди, що пересуваються на візках. До події долучається щоразу більше молоді, а призи, супровід  та харчування надає районна адміністрація. Місцевий підприємець також надав вживані велосипеди для охочих. Відстань до озера така ж, як від Вараша до Білого, але, на жаль, вараські візочники не зможуть наразі повторити такий цікавий соціальний захід у нас, адже дороги у 30-ти кілометровій зоні РАЕС пасують хіба для екстрімних велоперегонів 🙂

А тепер  повідомлю про вчорашню Відкриту першість РАЕС з велоспорту «Веломарафон 100 ВЕЛОwatt». Я вперше взяв участь і даремно побоювався за свої коліна – вони витримали, а адреналін від гонки зашкалював, як у молодого! Особливо цікавою була перша половина маршруту, коли в щільному гурті було рухатись хоч і небезпечно, але цікаво, зі  спортивною напругою і потужністю у  “100 VW” 🙂 . Були і прикрощі – адже дехто зазнав падіння, хтось здався, когось підвела техніка. Організатори з РАЕС вклали всю свою енергію для забезпечення учасників і харчуванням, і супроводом, і призами за що їм велика шана.