Таборове пластове літо триває. Новина від Єржикевича Петра, який щойно повернувся з табору.

18 липня 2018 року  в “Зміїній долині”, що під Тернополем, розпочався табір історичної стилізації “Світанкові Віхи 11- Танок Духу”. Цього року тематикою табору були індіанські племена, життя і побут яких ми і відтворювали, і ось як це було:
Перші три дні учасників поступово вводили в історію, розповідаючи про племена, кому вони поклонялися, як жили, та що таке шаманізм. Паралельно з цим проводились спортивні ігри, борсання в грязюзі, та теренові ігри на відповідну тематику.
4-5 день – час практики. Учасники мали пройти різні випробування, в яких доводили, що вони гідні бути справжніми індіанцями. Ми робили луки, розводили вогонь, будували житло і вчилися володіти різною зброєю (фехтувати, стріляти з лука, арбалета і т.п.).
6-8 день – час рольової гри. Настав той момент, до якого нас весь час готували. Після сніданку, ми зі своїми племенами відправилися на свої нові місця таборування, де кожне плем’я мало жити незалежно від інших, але учасники згадали одну із реплік проводу – “Ви самі створюєте правила” і тому почали ламати систему в перший же день рольової гри, а саме – утворили 3 нових союзи племен: племена Кохкехик’юмст і Каканиви утворили союз 12-те плем’я, 3 і 4-ті утворили 34-те плем’я, і 5-6 відповідно 56-те плем’я. Всі ці племена, мали обрати собі верховних лідерів, які періодично організовували засідання на якому встановлювали закони, які будуть діяти на час рольової гри і записували їх в кодекс слова (рулон туалетного паперу) :). Решта ж з учасників бігали по лісі і виконували квести різних персонажів, таких, як: контрабандист Сагамон Сай, великий вождь Сагамон Кейн, втікачка Моема Найра, індіанка Чувая, лікар з Європи Цезар Понтіак, шаман Шоуемауечокотокетоу, та рабовласник Вільям Кларк. За виконання їхніх квестів учасники могли заробити місцеві гроші-мушлі, які потім використовувалися для купівлі харчів, адже під час рольової гри, учасники мали повністю самі піклуватися про себе. А насамкінець почалась підготовка до події, яка мала стати фінальною на таборі – до лицарського турніру.
9 день – лицарський турнір, який включав   стрільбу з лука та арбалета, бій на конях, та фехтування. Стрільба з лука та арбалета проходила так – кожен учасник мав 3 постріли з арбалета та 2 з лука, і той хто набрає найбільшу кількість балів – перемагає. На кінному бою ми ділились на пари, хлопець-дівчина, і в цьому змаганні дівчата виступали вершницями, а хлопці конями (хоча, якщо чесно деякі дівчата могли бути конями не гіршими за хлопців) і коли пари були розбиті, дівчата зі змотаним каріматом в руках вилазила хлопцю на спину і починався бій, метою якого було збити всіх супротивників на землю. І остання – 3-тя частина турніру – фехтування. Відбір на цей змаг виявився найтяжчим, так як із 16 зголошених пройти відбір змогли лиш 6 хлопців. І за результатами 7-ми боїв був оголошений переможець, учасник табору з нашого міста – Єржикевич Петро, який переміг останнього супротивника, з рахунком 5-3.
10 день- фінал. Прощання, сльози, обійми і очікування на автобус, ось як закінчився цей дивовижний табір, який ще надовго залишиться яскравим спогадом у всіх учасників “Світанкових Віх”.