Прогулянка берегом Ірландського моря

Пропонуємо розповідь пластунки з Вараша Софії Пасевич про її мандри до Великобританії.

Декілька місяців тому, коли я тільки починала заповнювати зголошення на один з найкращих таборів, що проходить у Великій Британії, я навіть повірити не могла, що пройду відбір в 10-ку учасників з України.
Дорога туди була досить напруженою, адже ми мали посадкові квитки на літак з Варшави, але при перетині польського кордону нас затримали на цілих 10 годин – ми вже навіть почали думати, що всі наші попередні старання пов’язані з оформленням візи, доїздом і всім іншим були марні, що нам доведеться повертатися додому. Але на наше щастя рейс затримали і ми встигли на літак (щоправда, людям, які летіли разом з нами, це аж ніяк не сподобалося).
І ось ми вже сидимо в Ліверпулі, чекаємо керівників, аби дістатися до місця табору. Зустріли нас дуже гостинно, кожному з нас вручили по 2 пляшки води (газованої та звичайної) і ще величезний кошик фруктів.
Сам табір проходив на пластовій оселі “Верховина”, біля маленького, але дуже затишного містечка Колвін бей.
Для нашої делегації цей табір був ну дуже не звичний, швидше схожий на якийсь відпочинковий санаторій: в кожному наметі стояло 4 ліжка, ми взагалі не готували собі їсти, за нас це робили кухарі, на таборі була пральна машинка та праска, душ і ще купа всього, що робило наше проживання там комфортним. Учасників ніколи не примушували робити щось складне, та що там казати – навіть картопля закуплялася вже начищеною, адже головною метою табору було нагадати емігрантам з України, що зараз проживають у Лондоні, їхню рідну мову, а також навчити їх звичайнісінькому практичному пластуванню. Українська делегація проводила гутірки на безліч різних тем і відповідала за дисципліну на таборі, а зі сторони британського проводу ми отримували різні інтерактивні розваги, такі як вечірні прогулянки берегом Ірландського моря, серфінг, екскурсії по містах, що були поблизу (Честер, Конві, Лондудно), підйом на Сноудон (найвищу гору Уельсу)…
Дуже відповідальним на таборі моментом була підготовка гостьової ватри до 70-тиліття пласту в Британії, куди з’їхалися більше ніж 300 пластунів зі всієї діаспори. Особисто мені доручили вивчення танцю з новацтвом, інсценізацію пісні у вигляді танцю з юнацтвом і складання (разом з запалюванням) величезної ватри. Я дуже хвилювалася під час самої ватри, особливо коли почався дощ, але все пройшло дуже добре і організовано.
Два тижні на таборі пролетіли так швидко, ніби це був 1 день і настав час прощатися зі всіма нашими новими друзями, але не надовго. Адже у подарунок за допомогу в проведенні табору, нам забезпечили ще тиждень життя в самому центрі Лондону.
Про це місто я навіть не знаю, що сказати. Це настільки прекрасне і атмосферне місто і перші асоціації, які виникають у кожного, хто чує це слово – Лондонське око, Біг-Бен, Тавер Брідж, Національна галерея, Бейкер стріт 221б і Букенгемський палац. Це саме ті місця які ми відвідали в першу чергу. А далі почались прогулянки по менш відомих місцях цього прекрасного міста разом з нашими друзями з табору. Кожен поворот вуличок вражав чимось незабутнім, музика і люди навколо залишали теплий відбиток у нашій пам’яті.
В один з ранків зібралась невелика компанія, щоб поїхати до Оксфорду, я була в тому ж числі. Оксфорд зачарував мене своїм спокоєм та гармонією, величезною кількістю атрибутики з книг про Гаррі Поттера та Алісу в країні див, адже саме тут відбувалися зйомки в так званому Хогвартсі і була написана Аліса. Мені пощастило відвідати ту саму поттерську їдальню, де у фільмі висіли прапори факультетів та літали свічки над столами, щоправда в реалії це лише величезна пуста кімната, де студенти Оксфорду пишуть вступні іспити.
Настав час повертатися додому і прощатися зі всіма тими крутими людьми, які оточували мене протягом цілого місяця. Сумно, але я точно знаю, що обов’язково зустрінусь з ними ще.

 

http://plast.org/official/na-plastovij-oseli-verhovna-u-velykij-brytaniji-vidbuvsya-69-j-krajovyj-plastovyj-tabir/

http://plast.org/official/na-plastovij-oseli-verhovna-u-velykij-brytaniji-vidbuvsya-69-j-krajovyj-plastovyj-tabir/