“Золотої осені” пора

Майже два десятки років пластуни чекають початку осінніх канікул саме заради участі у відкритому міському спортивно-туристському злеті «Золота осінь». Місцем проведення є чудова місцина на високому березі Стиру у заміському лісовому масиві. Хоч задумувався змаг, як початковий етап для підготовки команди до обласної Спартакіади школярів, та згодом став просто причиною для товариських зустрічей команд від міських громадських організацій “Пласт” та “Ольбери”, а вже до них долучались у різні роки і команди з Дитячого козацького товариства Володимиреччини, і Пластуни з Рівного, Рафалівки, Володимирця, і команди з нашого БДЮТу та міських підліткових клубів. 

Цього року вперше до участі зголосилась така кількість дітей – майже 150! І хоча не всі змогли взяти участь, проте 11 молодших (новацьких) команд та 8 старших (юнацьких)  примусили таки добряче попрацювати суддів. Вперше програма змагань була поділена відповідно двох вікових категорій, адже змагались діти від восьми до шістнадцяти років зі всіх шкіл міста – бо ж пластові гуртки цього року діють скрізь, а пластунам туристські знання просто необхідні. Якщо від старших і досвідченіших учасників вимагались і фізична підготовка, і знання туристських вузлів, і уміння користуватись спеціальним туристським спорядженням, то для менших достатньо було простого бажання, тож під кінець змагу навіть вболівальники просились і собі побігати та спробувати себе в ролі спортсменів-туристів.  Крім запланованих етапів змагань для усіх учасників та вболівальників була організована справжня “ігроландія”, змайстрована та змонтована давнім знайомим вараських пластунів  Михайлом Пікторовим на псевдо “Босий” . Погратись пробували навіть дорослі, а що вже казати про дітей – сміху та веселощів додав Михайло до рецепту здорового способу життя, який пропагують такі заходи на природі.

А тепер після патетики трохи конкретики.

Отже, у змагові взяли участь  команди шкіл: № 1 (дві команди), №2, №3, №4, №5 – (п′ять команд), гімназія (дві команди), ДАРУ, “Ольбери” (дві команди), Володимирецький колегіум (чотири команди) – усіх 19 команд та більш як 120 учасників. Програма розроблена представниками Пласту (Вікторія Радчук та Серж Коваленас), розважальна програма  ДКТВ «Пагін» (головний отаман Михайло Пікторов). Забезпечували усіх гарячим харчуванням Юрій Гаврилюк, Людмила Соболєва, Алла Сачук, Наталія Радчук, Валентина Пасевич. Суддями працювали Андрій Пешко, Олександр Бутеєць, подружжя Кудриків, Максим Пятенко, Павло Дембовський, Катя Сачук, Сергій Пешко, Володимир Петрук, Олександр Килюшик.

Переможцями у старшій віковій групі стала команда ДАРУ, а в молодшій – команда Пласту з Володимирецького колегіуму. Свідомо не називатиму всі заліки – адже найголовніший результат, це не тільки один день міських дітей серед природи, це і години, і дні тренувань, це і відволікання дітей від моніторів, це  і  реклама активного відпочинку.

Фінансова підтримка (харчування, призи, нагороди) – відділ молоді Вараської міської ради, транспортні послуги, організація  та підготовка команд – управління освіти, МЦ СССДМ, волонтери та батьки.

Ще трохи фотографій можна знайти за посиланнями на Google фото:

Альбом Станиці Вараш

Альбом Станиці Володимирець

Альбом велокоманди PAEC team