Новини – щоднини

Окрім грандіозних подій на кшталт “Золотої осені”, або “Свята весни” наші пластуни мало не щотижня беруть участь у різних заходах, або ж організовують їх самі.

Скажімо, взяли і організували вечорниці, які провели у ЗОШ № 1 та  гостинній ЗОШ №5. Ось як про це пише Вікторія Радчук.

“З-поміж найбільших зимових свят, мабуть, найвеселішим та найочікуванішим було і залишається Свято Андрія, або Калета. Саме тоді, за українським звичаєм, молодь збиралася в одній хаті на великих вечорницях і влаштовувала там усілякі ворожіння з різними забавами та піснями. Отож, 9 грудня,за українськими традиціями, пластуни святкували вечорниці. Це не було схоже на звичайний позашкільний захід, це було дійсно свято. Все почалось з цікавих розповідей про те, що таке вечорниці та чому ми їх взагалі святкуємо, продовжилось запальними іграми, дівочими ворожіннями на судженого-ряженого та веселим кусанням калити, а закінчилось поїданням смачнющих вареників. Дуже приємно те, що до нас завітали ще й гості – батьки дітей, що мило посміхалися та радісно долучалися до всього, що відбувалося. Всюди була дивовижна атмосфера, яку творили ми ж самі, а сміх, гамір та блиск у очах присутніх, свідчили про те, що святкування було успішним і все це не дарма.”

 

Тижнем раніше ми там же провели “Інтелектуальний батл”, а ще раніше, останніх вихідних листопада, відбулись різні події, які в певний час поєднали всіх пластунів. Адже в останню суботу місяця о 16-й годині всі свідомі українці запалили свічки та поминали мільйони невинно замучених голодом 85 років тому. Більшість взяла участь в засіданні в музичній школі міста. Дівчата Софія Пасевич, Аня Верешко та Катя Закревська були в цей час на обласному медичному вишколі, де, до речі Аня склала пластову Присягу, з чим ми її і вітаємо. Станичний Серж в цей час був в Київі на Крайовому пластовому з’їзді, де приймали стратегію організації до 2030 року.

14 грудня найменші пластунята добирались на пластову оселю “Волошки” у гості до Святого Миколая, який зі своїми помічниками гарно розважив дітлахів, обдарував смаколиками, але й різочки не забув вручити – щоб працювали постійно над даброчесними прикметами.