14 квітня у ЗОШ 5 проходив вишкіл писанкарства «Peace», що в перекладі з англійської означає «мир». Ідея проведення  заходу з’явилась перед прекрасним святом Великодня. Більшість з нас вже забули про традицію розписувати яйця перед торжеством, хоча ще в дохристиянський період люди, розмальовуючи яйця, вірили, що це символ-оберіг, який збереже оселю від лиха.

У вишколі взяли участь 36 вихованців, а 8 старших пластунок були задіяні в організації вишколу; також до нас приєднались пластуни з ЗОШ №1 з керівником Соболєвою Людмилою. Після відкриття вишколу гуртківці прослухали гутірку про  значення писанок, їх історію, також значення символів та кольорів на них. Все дійство тривало 5 годин і за цей час пластуни встигли пофарбувати окрім писанок руки навіть і власний одяг.

Далі, зважаючи, що  учасників було багато їх розділили на три групи, як і зони майстерок та гутірок. Серед них була майстерка по виготовленню пасхальних кошиків, розучування гаївок, розпис яєць воском та гутірка про різні символи у різних частинах України. Ну і звичайно діти грались у ігри.

Розписувати яйця виявилось не легким заняттям, як спочатку здавалось. Не у всіх вийшло намалювати задуманий малюнок, однак всі учасники залишились задоволеними.

На закритті вишколу дві пластунки-новачки Радчук Влада та М’ялик Надія склали Новацьку обіцянку і отримали ступінь Орляти. Новаку  Кньовцю Богдану пов’язали новацьку жовту хустину.

У народі кажуть: « Доки люди писатимуть писанки – доти існуватиме світ».

комендант вишколу Вікторія Радчук

фотоальбом вишколу тут